Lai sasniegtu savas ambīcijas, Tev ir jāsaprot kā citi ir to izdarījuši! Frederiks Eklunds ir Amerikas nekustamo īpašumu speciālists, kurš ir viens no TOP 5 labākajiem aģentiem Amerikā. Viņa grāmatā aprakstīts, kā prezentēt sevi gan tikšanās laikā, gan sociālajos tīklos, kā menedžēt savu laiku un sasniegt maksimumu!

Es vēlējos dalīties ar tām atziņām no šīs grāmatas, kas man likās atbilst tieši manai dzīvei un var palīdzēt arī kādam no Jums!

Pitching jeb pārdošana ir katrā dzīves situācijā, tāpēc pārdot jāmāk ikvienam!

Personīgais tēls

Visi bērnībā bijām jautri, kāpēc tagad jābūt garlaicīgam? ESI INTERESANTS! Izrādi savu unikalitāti un iepatiksies citiem!

Unikalitāte, lai atšķirtos no pārējā pūļa!

Pirmkārt, paskaties, kas Tev padodas un rādi to citiem! Katram no mums noteikti ir kāds talants, tikai to vajag pagriezt tādā perspektīvā, kas palīdzēs Tev.

Izveido savu personīgo brendu jomā, kurā darbojies. Liec sociālājos tīklos dažādus notikumus, jaunumus, savu darbadienas ikdienu, dažādus piedāvājumus.

Cilvēkiem Tu paliksi atmiņā tikai tad, ja katru dienu atgādināsi par sevi, taču jāatceras, ka vienveidīgs saturs ātri apnīk pēc kāda laika!

Nemēģini mainīt sevi, lai iepatiktos citiem, jo patiesums radīs laimi! TU ESI LABĀKAIS!

Uzdevums: Izveido dienai “to do list” un dienas beigās izvērtē, vai tu to esi izpildījis.

Kā izskatīties labi?

Izskaties vienmēr labi un kopti! Nopērc to, kas Tev liks justies perfekti un vareni. Visas savas drēbes iešuj, lai tās derētu vienkārši perfekti un tad izskatīsies un arī jutīsies kā Holivudas zvaigzne!

Ja esi gatavs nākamajam līmenim, tad krāsainas drēbes un nopucētas kurpes būs tas, kas pacels tavu izskatu nākamajā līmenī! Cilvēki noteikti sāks atskatīties uz Tevi un pievērst uzmanību!

Nedrīkst arī aizmirst par aksesuāriem. Pulkstenis ir labs veids kā paspilgtināt savu izvēlēto apģērbu.

Frizūra arī ir svarīga, tas ir Tavs vizuālais tēls ikdienā! Atceries arī kopt savu sejasādu, rokas, nagus un ķermeni!

Iepako sevi tāpat kā dāvanu Ziemassvētkos!

Ir 4 lietas, kas ir pamats veselīgam izskatam!

Pirmā: Katram ir jānodarbojas ar sportu vismaz 2x nedēļā, jo tas palīdz atslēgt prātu, kā arī  uzlabo veselību.

Otrā: Kvalitatīvs miegs, kas ir 6 stundas un vairāk, dos enerģiju aktīvi darboties visu dienu. Ja guli mazāk par 6h, Tev ir daudz lielāka iespēja izdegt!

Trešais: Sāc jau šodien piedomāt pie tā, ko ēd. Saldumu vietā nopērc kādu augli vai riekstus.

Ceturtais: Tavam ķermenim vajag ūdeni, tāpēc dod to viņam. Uzreiz jutīsi, kā uzlabojas Tavs ādas stāvoklis un pašsajūta.

Ieviešot dažādus jaunumus savā dzīvē, visu vajag darīt pakāpeniski un pamazām.

4 svarīgas lietas: Ēd pareizi, Guli kvalitatīvi, Trenējies, Dzer ūdeni!

Lai izskatītos labi, nepietiek vien ar apģērbu, Tev arī jājūtas veselam!

Plāno savu laiku, lai paspētu gan atpūsties, gan strādāt, gan trenēties! Kalendāra veidošana un plānoto pasākumu vai notikumu ierakstīšana tajā palīdzēs Tev turēties dienas ritmā!

Tikšanās un darījumi

Kad esi pienācīgi apģērbts, izskaties veselīgi ir laiks doties parādīt to pasaulei!

Tev ir 30 sekundes, lai radītu iespaidu un diktētu turpmāko komunikāciju. Liec sarunas partnerim pasmaidīt, smiešanās izdala laimes hormonus! Pats arī esi priecīgs un laimīgs, visi ar tādiem grib strādāt! Cilvēki grib veikt darījumus ar tādiem, kas viņiem patīk!

Kā vadīt darījumu?

Pirmās 10 minūtes ir laiks, kurā Tev vajag pārdot otram savu ideju vai produktu.

Vispirms noteikti uzsāc enerģisku sarunu un radi steidzamības sajūtu, ka pircējam ir jābūt pirmajam, kurš nopirks īpašumu. Kad ar viņu kāpiet augšā pa kāpnēm, stāsti par tirgu un kā pārdevi iepriekšējos īpašumus. Pēc tam var sākt pārdošanu, tas ir, klausīties, runāt par to, kas ir vissvarīgākais otram!

Uzdod pircējam jautājumus, stāsti, kā īpašnieks mīlēja šo īpašumu un pat grūti škirties no viņa. Izveido stāstu, piemini vecākus, vecvecākus. Liec cilvēkiem iedomāties sevi jaunajā īpašumā, saki, ka nāks draugi, šeit var vakariņot, es pat sajūtu vakariņu smaržu!

10 minūšu pārdošanas 16 ieteikumu ceļvedis

 1. Sāc ar spēcīgu rokasspiedienu un smaidu!
 2. Uzvedies it kā jau būtu ieguvis viņu kā savu klientu!
 3. Meklē detaļas dzīvoklī un komplimentē!
 4. Pārņem kontroli sarunā!
 5. Piedāvā sazināties ar citiem labākajiem aģentiem, jo mēs taču gribam labāko darījumu priekš Tava dzīvokļa! Nerunā sliktu par citiem aģentiem!
 6. Ja kritizē, tad tai ir jābūt objektīvai un uz faktiem balstītai!
 7. Lai notiktu darījums, abām pusēm jābūt līdzsvarā!
 8. Nosaki, kāda ir mazākā summa, zemākais punkts, par kādu Tu pārdotu īpašumu. Ja iet zemāk, tad aizej vienkārši projām no darījuma, ja nesaņem zvanu par augstāku piedāvājumu, tad domā citu ceļu!
 9. Radi sajūtu, ka tas vēl nav pieejams un liec nedaudz paciesties!
 10. Iepauzē pirms izsaki piedāvājumu!
 11. Klausies uzmanīgi un mazāk runā!
 12. Svarīgāk ir, kā tu pasaki nevis, ko tu pasaki!
 13. Pievērs uzmanību, kā pircējs vai klients uzvedas un kā reaģē!
 14. Ja pircējs izsaka labu piedāvājumu, apdomā, ja izsaka sliktu, saki uzreiz lielu paldies, nē!
 15. Ja sarunas neiet tavā virzienā, pamēģini triku: apstādini sarunu, jo Tev it kā kaut kas noticis, pēc tam atgriezies un sāc ar savu piedāvājumu un stiprāko argumentu! Cita taktika: paņem neitrālu pozīciju, pagaidi, uzņem informāciju bez emocijām!
 16. Lai cik tas arī smieklīgi neizklausītos, vienkārši pajautā otrai puse: Ņemsiet?

Kā iegūt darbu, ko vēlies?

Mūsdienās darba intervijas ir ļoti vienādas. Atnāk potenciālais darbinieks, kurš ir sagatavojis atbildes uz standartjautājumiem par organizāciju, savu spēju tiem palīdzēt. Šis, protams, ir vajadzīgs ikvienam, taču, lai iegūtu vakanci, ir jāņem lietā cita pieeja, ne kā pārējie.

Tev ir jāizceļas ar kaut ko – vai tas ir Tavs raksturs, vai sagatavots uzskates materiāls par sevi un kā Tu spēsi sniegt labumu uzņēmumam.

Pēc tikšanās vairums cilvēku neaizsūta pateicības vēstuli par interviju. Esi viens no tiem, kas to izdarīs pēc tikšanās. Tā tu atgādināsi par sevi, un arī parādīsi savas labās manieres.

Biznesa kartītes ir novecojušas, saki, ka nosūtīsi ziņu FB vai epastā.

Sociālie tīkli

Jauns veids, kā sasniegt savu publiku, ir social media, taču līdz ar to visi, kam ir klaviatūra, ir kritiķi! Galvenais, iedēsti cilvēku galvās domu, ka tu nodarbojies ar konkrēto lietu un visu laiku atgādini par sevi!

“Vispirms viņi ignorē Tevi, tad smejas par Tevi, tad cīnās ar Tevi, tad Tu uzvari!”

Gandijs

Popularizējies, lai pasaule redz Tevi! Esi skaļš, populārs un nebaidies no tā! Atrodi savu unikalitāti un izpaud to! Bet neuztraucies, jo citi noteikti kritizēs, dusmosies, apskaudīs. Neņem vērā, tas ir viņu viedoklis un tas ir pieņemami!

Sāc popularizēties visos sociālajos tīklos, veido pozitīvu un labu saturu! Tāpēc vajag mācīties, kā darboties mediju pasaulē.

Tev saviem sekotājiem ir jārāda ikdienas notikumi – gan no savas profesionālās jomas, gan hobijiem! Veido rakstus regulāri un variē ar saviem ierakstiem, lai visu laiku nav viens un tas pats.

Svarīgi ir runāt ar cilvēkiem, atbildēt uz jautājumiem, iesaistīties diskusijās! Tādējādi radīsi labāku komunikāciju starp sekotāju un sevi!

Pašmotivācija un attīstība

3 lielākie panākumu motivatori:

 1. Sasniegumi
 2. Piederības sajūta
 3. Vara

Galvenais ir no darba gūt piepildījuma sajūta sirdī, kas Tev rada vislielāko prieku. Tam arī vajadzētu būt galvenajam motivatoram ceļā uz mērķi!

Saproti, ko Tev visvairāk vajag un dzenies tam pakaļ! Centies būt labākais un nav svarīgi, ko citi domās! Ambīcijas būt labākajam var Tevi dzīt uz priekšu!

Jautājumi un plāns, ko uzdot sev, lai motivētos un saprastu mērķi!

-Kā tu jutīsies, kad sasniegsi mērķi?

-Ja būsi bagāts, ko darīsi?

Tad mērķi sadali mazākos posmos un izveido plānu, kā viņus realizēt! Atslēga sapņa sasniegšanai ir spert pirmo soli jau šodien.

-Ko tu vari izdarīt jau šodien?

Grūtos brīžos ir svarīgi paturēt prātā gala mērķi un vizualizēt to. Pieļauj arī izgāšanos! Ja būsi patiess, tad kļūdas būs vieglāk pieņemt!

Visa jūra nespēj nogremdēt kuģi, ja vien tajā netiek iekšā ūdens, tāpat arī ar negatīvo un Tevi.

Vide nosaka, kāds Tu esi

Ir svarīgi radīt sev apkārt vidi, kura būs pilna ar iespējām un enerģiskiem cilvēkiem. Frederiks Eklunds uzskata, ka, lai sasniegtu maksimumu, Tev savā ikdienā vajag:

– ģimenes locekli, kurš Tevi vienmēr uzklausīs;

– mīlestību;

– kādu, kurš ir turīgāks, veiksmīgāks par Tevi un ņemt piemēru no viņa;

– kādu, kurš ir vienā līmenī ar Tevi, lai sacenstos un augtu;

– kādu, kuru apmacīt un atbalstīt.

Noteikti izmet no savas dzīves cilvēkus, kas Tevi bremzē. Skauģi vienmēr būs, tāpēc izvāc tos no savas ikdienas un būsi vēl pārliecinātāks sasniegt savu mērķi!

Dzīve domāta, lai baudītu!

Jāprot arī atpūsties un radīt citiem prieku, ne tikai strādāt un viss. Izveido sarakstu ar lietām, ko gribi izdarīt tuvākā mēneša laikā. Katru dienu izvēlies kādu punktu un sāc realizēt! Paņem brīvdienu jau tagad, izdari to, ko sen jau gribēji. Palutini sevi un apbalvo!

Neaizmirsti pateikt paldies cilvēkiem, kas Tev palīdzējuši sasniegt virsotnes! Aizsāc laipnības ķēdi un dod citiem labumu un novērtējumu!

Grūtākais moments ir saprast, kad var sākt baudīt dzīvi, nevis tikai strādāt!