Darbojoties nekustamo īpašumu nozarē, esmu pamanījis, ka īpašumi, kurus pārdod pats īpašnieks bez citu palīdzības, bieži ir ļoti pārvērtēti cenas ziņā. 

KĻŪDAINA CENA = ZAUDĒTS TAVS LAIKS UN SUMMA, KO SAŅEMSI UZ ROKAS


Tas Tev, īpašniek, ir slikti, jo ar neadekvāto cenu tiek palaisti garām vairāki pircēji, kuri priekšroku dos citiem – lētākiem piedāvājumiem.

Kāds ir rezultāts?

Tādējādi saņemot niecīgu aktivitāti no pircēju puses, ar Tevi būs vieglāk kaulēties un tīri psiholoģiski Tu būsi priecīgs, ja arī pircējs piedāvās krietni zemāku cenu, iespējams, pat zem tirgus vērtības, jo iepriekš vienkārši neviens nebūs izteicis piedāvājumus.

Visticamāk, Tu cenai klāt esi pielicis emocionālo vērtību, vēlmi atgūt tos līdzekļus, kas ieguldīti remonta procesā, ja tāds ir veikts, vai arī vienkārši nav nojausmas, kāda ir šī brīža tirgus situācija. 

Ir arī gadījumi, kad īpašnieks ir paskatījies apkārtējos sludinājumus, novērtējis savējo kā labāku un ielicis šo cenu, taču jāatceras, ka citi, kas pārdod, jau arī (iespējams) tirgo ilgu laiku un ir pārvērtējuši savu īpašumu.

Ieguvumi, no tā, ka kopā ar aģentu tiek noteikta adekvāta cena

 • saņemta liela interese no pircēju puses, 
 • izteikti vairāki piedāvājumi, 
 • īpašums pārdots 1 – 2 mēnešu laikā, 
 • iespēja pacelt cenu izsoles principā, t.i., kurš no interesentiem būs gatavs maksāt vairāk, lai iegūtu īpašumu savās rokās. 

Ja cena būs neadekvāta, tad nekas no šī nebūs iespējams.

Viens no pārdošanas soļiem AVER komandas aģentu darbībā ir izpētes veikšana, kas dod ieskatu par šī brīža tirgus situāciju tieši Tava dzīvokļa kontekstā.

Izpētes procesa 3 galvenie posmi

 1. Līdzīgo apkārtējo sludinājumu apzvanīšana.
 2. Veikto darījumu aplūkošana saistībā ar Tavu īpašumu.
 3. Trīs dažādu vērtētāju viedokļi.

Līdzīgo sludinājumu izpēte ss.com

Portālā ss.com vēl joprojām ir lielākais cilvēku “traffic”, taču Facebook jau šobrīd īres darījumos nes lielāku interesentu skaitu kā ss.com, bet par to citā rakstā.

Es izvēlos 3 – 4 sludinājumus, kuri līdzīgā platībā, remonta stāvoklī, mājā, stāvā, atrodas apkārtējā radiusā un piezvanu šiem sludinājumiem. (Ja piedāvājums ir mazs, tad tiek meklēts vistuvāk atbilstošais variants). Tas, ko jautāju pārdevējiem, ir:

 • Cik ilgi īpašums ir tirdzniecībā?
 • Kāda ir īpašuma sākumcena?
 • Cik liela ir cilvēku interese?
 • Kāds ir augstākais izteiktais cenas piedāvājums?
 • Kādi varētu būt iemesli, kāpēc īpašums vēl nav pārdots?

Kāds ir Tavs ieguvums?

Uzzini, kā šobrīd veicas konkurentiem, kā mēs pircējam varam sniegt labāku piedāvājumu nekā apkārtējie pārdevēji, kas ir tas, ko cilvēki meklē iegādājoties šādu īpašumu, saprotam kādi ir izteiktie cenu piedāvājumi, lai zinām, ar kādu summu rēķināties.

Veikto darījumu salīdzināšana

Pēc ss.com veiktajiem zvaniem jau rodas nojausma, par kādu cenu varētu iziet tirgū ar Tavu īpašumu, un nākamais solis ir veikto darījumu aplūkošana cenubankā.

Lielākoties šo informāciju var redzēt cenubanka.lv, taču bieži uzņēmumi ievieto objektus savos CRM, kā arī labie objekti, kas nav tirgus piedāvājumā, var atrast pircēju tāpat un neuzrādīties datubāzēs.

Tātad Cenubankā tiek reģistrēti visi veiktie darījumi, kuri ierakstīti zemesgrāmatā. Līdzīgi kā ar ss.com sludinājumiem, es piemeklēju veiktos darījumus, kuri sķietami sakrīt ar Tavējo īpašumu. Informāciju ielieku uzskatāmā tabulā, kurā var redzēt gan adresi, gan darījuma datumu, gan cenu un dažādus pozitīvos un negatīvos faktorus.

Lai arī katrs īpašums ir unikāls un ar savu odziņu, var novilkt paralēles un salīdzināt, kādās summās veikti darījumi.

Kāds ir Tavs ieguvums?

Informācija par kādu cenu ir reāli notikuši darījumi ar līdzīga tipa īpašumiem. Tu saproti arī ar kādu aptuveno summu jārēķinās, jo brīnumi notiek tikai pasakās un visticamāk es pārdošu Tavu īpašumu par līdzīgu summu vai dārgāk, jo tāds ir mans mērķis: Pārdot dārgāk!

Vērtētāju viedoklis

Trešais nozīmīgais atskaites punkts ir vērtētāju viedokļa uzklausīšana. Viņiem es nosūtu apskates laikā uzņemtās bildes, dzīvokļa platību, lokāciju, plānojumu ( ja to bija iespējams nofotogrāfēt apskates laikā). Vērtētāji, ko es varu ieteikt ir Uldis Pētersons no Interbaltijas, Kārlis Ezers no Balsts. Šie kungi vienmēr atbild pāris stundu laikā un ir kompetenti savos vērtējumos.

Kāds ir Tavs ieguvums?

Profesionāļi, kas tieši specializējas uz vērtēšanu izsaka savu viedokli, kāda varētu būt aptuvenā summa, kas vēl veido pastiprinošāku argumentu, kāpēc tieši šī cena. Tas palīdz gan cenas noteikšanā, gan pēc tam pārdošanas procesā, kad pircēji vēlas kaulēties.

Papildus tam, Tu tiec informēts par šī brīža situāciju, statistiku vispārējā tirgū, Tava īpašuma kontekstā, kas arī ir labs rādītājs, lai pieņemtu dažādus tālakos lēmumus par pārdošanu.

Izpētes beigās ir kopsavilkums par to informāciju, ko esmu sniedzis un kāda būtu atbilstošākā cena, ar kādu iziet tirgū. 

KOPSAVILKUMS

Izpēte: process, kurā es parādu Tev, kāda ir konkrētā tirgus situācija saistībā ar Tavu īpašumu un novērtēju, kāda būs vislabākā cena, par kuru varētu iziet tirgū.

Pats svarīgākais ir tas, ka manam spriedumam pamatā būs konkrēti fakti, skaitļi un argumenti, kas Tev sniedz ieskatu par reālo situāciju. Tavs ieguvums būs: īpašums ar pareizo cenu pārdots laicīgi un par vislabāko iespējamo cenu.