Motivācija ir kaut kas nezināms, neizprotams tiem, kas nav apzinājušies, kādos veidos rast motivāciju sev turpināt iesākto un redzēt jēgu tajā.

Man ir četri galvenie veidi kā rast motivāciju, aprakstīšu katru no tiem vairāk un kā tie mūs katru ietekmē.

Ģimene

Pats primārais ir sava ģimene. Citam tas var būt sieva vai vīrs, citam bērni, citam atkal vecāki. Viss atkarīgs kādā dzīves posmā atrodies, un kāds ir Tavs šī brīža redzējums, prāta stāvoklis.

Atceries, ka ģimene ir tie cilvēki, kas vienmēr atbalstīs Tevi, lai arī kas ir noticis. Tev ir sava veida atbildība pret un par viņiem. Protams, ir jādzīvo sava dzīve un lēmumi jāpieņem pašam, taču sasniegt kaut ko, kas Taviem vecākiem vai bērniem vairos prieku un redzēt to viņu acīs, ir lielākā laime uz pasaules.

Personīgi man ir degsme iekšā sasniegt daudz, lai vecāki varētu lepoties ar mani, kā arī es spētu tos gan aizvest ceļojumā, gan kā citādi pateikties par to, ka izaudzinājuši mani.

Vēlme sasniegt mērķus!

(Mans vislielākais motivators)

NOTEIKTI  iesaku katram sastādīt savus mērķus, ja tas vēl nav izdarīts. Tas ir ļoti labs veids, kā uzstādīt sev plānu un apzināties, ko vēlies, lai spētu iet uz to.

Līdz ar to radīsies arī motivācija, jo kuram gan negribās sasniegt ieplānoto.

Es citreiz pat ieeju azartā pats ar sevi, jo mana spītība sasniegt vēlamo ir nenormāla.

Varu skriet, lekt, runāt, pat lidot visu laiku, lai tiktu līdz savam.

Es citreiz pat ieeju azartā pats ar sevi, jo mana spītība sasniegt vēlamo ir nenormāla. Varu skriet, lekt, runāt, pat lidot visu laiku, lai tiktu līdz savam.

Mērķi arī var būt mazie – nedēļas ietvaros vai mēneša, lai spētu arī priecāties par mazajiem sasniegumiem un rastu motivāciju. Citādāk pastāv iespēja, ka nostādot augstu mērķi bez papildus apakšmērķiem/plāna kā to sasniegt, Tu vienkārši apjuksi un kļūsi demotivēts.

Svarīgi arī ir katru rītu un pirms gulētiešanas aplūkot savus mērķus, plānus, lai katru dienu uzsāktu un nobeigtu zinot, kāda ir Tava dzīves trajektorija.

Uzdevums: Pieliec savu mērķu sarakstu pie sienas un izlasi to katru rītu un vakaru nākamās 30 dienas.

Kāpēc?

Vai Tev ir sapratne, KĀPĒC Tu vispār dari to, ar ko šobrīd nodarbojies?

Bieži vien, aizskrienot ikdienas rutīnā, mēs ieejam tādā kā aplī. Ejam, ejam, bet aizmirstam, kāpēc vispār ejam pa šo ceļu.

Man arī tāpat bija vasarā. It kā zināju, kāpēc strādāju konkrēto lietu, bet tajā pašā laikā nedaudz arī sevi mānīju. Taču uzdodot jautājumus:
– Kāpēc es vispār šo daru?

-Vai tas ir īstais ceļš, kuru eju?

– Vai tiešām man šis patīk?

– Varbūt es varu labāk?

– Kā lai es uzlaboju šī brīža stāvokli?

Uzdodot šādus jautājumus ir daudz vieglāk saprast savu kāpēc, vai tas tiešām ir Tavs ceļš.

Ārējais izskats

Mani arī motivē labs izskats ikdienā, apmeklēti pasākumi, kur iepazīties ar cilvēkiem vai vienkārši kustība ārpus mājas ļoti motivē. Šis noteikti nav visiem, jo zinu pat pāris pazīstamus cilvēkus, kurus tas nemotivē.

Taču, kad es uzvelku zolīdas drēbes, dodos uz biznesa tīklošanu, rodas jauna motivācija turpināt strādāt, kustēties, būt apgrozībā, kā arī citi cilvēki iedvesmo.

Mans uzskats ir tāds: Ja Tev trūkst motivācijas vai ir bezspēks, tad noteikti es iesaku doties ārpus mājas un uzvilkt savas labākās drēbes. Angliski sakot: Rock the boat! Latviski tas skanētu šādi: Parādi pasaulei, kas Tu esi un iegūsti pārliecību un dzīvesprieku!

4 galvenie motivatori, kas man ir palīdzējuši turpināt augt un neapstāties pie problēmām! Manuprāt, šie ir tādi fundamentālākie ar nedaudz manu personīgo piesitienu, taču katram motivators var būt savs. Galvenais ATRODI TO!

Kādi ir Tavi motivatori?