Grāmata “Domā un kļūsti bagāts” noteikti ir viena no tām, kas ietekmējusi manu domāšanas veidu visvairāk, jo tās saturs lielākoties ir reāli dzīves piemēri, darbības, kā sasniegt turīga cilvēka prāta stāvokli. Tas jau ir pirmais solis pretī finansiālai brīvībai.

“Es esmu sava likteņa saimnieks, savas dvēseles kapteinis”


Viljams Ernests Henlijs

Ticība saviem spēkiem ir visa pamatā.

 • Henrijs Fords saviem padotajiem lika uztaisīt 8V motoru, tie gandrīz padevās, bet pēc 1.5 gada uztaisīja.
 • Tomass Edisons sapņoja par elektrisko lampu, pēc 10000 neveiksmēm sasniedza to.
 • Guljelmo Markoni- atklāja radioviļņus priekš TV un radio.

Šos visus cilvēkus vienoja dedzīga vēlme sasniegt iecerēto un neapstāties pie grūtībām.

KĀDA IR TAVA ATRUNA, LAI NESĀKTU DARĪT?

Nepadodies pēc zaudējuma, jo iespējams Tu esi 3 soļu attālumā no uzvaras. Domas materializējas un nekas nav neiespējams, galvenais izdomā savu sapni un visu laiku turi prātā, vizualizē to. Tas ir pirmais solis.

Ja nespēj iztēloties bagātību, tad to arī nedabūsi. Finansiālo brīvību var iegūt ar pūliņiem un sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus.

Laipnība un pakalpojums ir jaunie tirdzniecības atslēgvārdi!

6 darbības, ar kurām alkas pārvērš naudā:

 1. Konkretizē, cik daudz naudas gribi.
 2. Ko esi gatavs ziedot naudas dēļ, ko neesi gatavs.
 3. Termiņš, kad tu sasniegsi to.
 4. Iztrādā plānu un sāc to realizēt jau šodien
 5. Uzraksti īsu aprakstu, cik daudz naudas gribi, kādā termiņā, nosauc, ko ziedosi un skaidri apraksti plānu.
 6. LASI SKAĻI TO 2x DIENĀ. VIZUALIZĒ. Sajauc to ar emocijām, ticību un plānu, citādāk nekā nebūs.

Nauda ir gliemežvāks, taču pastāv sirds un dvēseles bagātība!

TICĪBA

Zemapziņa nešķiro domas, tā apstrādā un realizē gan negatīvās, gan pozitīvās. Negatīva vide prātā rezultēsies neveiksmēs, bet pozitīvisms rada ticību saviem spēkiem.

Ticība ir prāta stāvoklis, ko izraisīt var ar pašiedvesmu. Cilvēks notic tam, ko visu laiku ir atkārtojis sev prātā. Katrai domai ir sava vibrācija un enerģija, kas piesaista līdzīgas domas no apkārtējo puses, kuras var rezultēties darbībās, vai nejaušās iespējās.

Lai ietekmētu zemapziņu, pamēģiniet dot instrukcijas prātam un uzvesties, it kā jums jau piederētu materiālā lieta. Fake it till you make it!

Ieteikums no grāmatas autora ir katram izveidot savu pašapziņas formulējumu, kā solījumu SEV, pēc kādiem principiem dzīvosiet.

Pašapziņas formulējums:

 1. Es zinu, ka varu sasniegt mērķi, tāpēc pieprasu sev neatlaidīgu rīcību un apsolu tā darīt.
 2. Manas prāta dominējošās domas realizēsies, tāpēc 30 minūtes ikdienu koncentrēšos uz to, kāds cilvēks gribu būt.
 3. Zinu, ka ar pašiedvesmas principu un alkām pēc kaut kā, domas materializēsies. Katru dienu 10 minūtes veltīšu pašapziņas celšanai.
 4. Nekas nebūs ilgstošs, ja nebalstīsies uz patiesumu, tāpēc apsolos gūt panākumus, sadarbojoties un sniedzot labumu arī citiem. Atbrīvošos no naida un skaudības, un greizsirdības.
 5. Es parakstīšos zem šī formulējuma un atkārtošu katru dienu pilnībā ticēdāms, ka tas ietekmēs manas domas un rīcību.

“Turiet ticību un patiesumu kā pirmos principus, un Jūs nepārtraukti vīrzīsieties uz priekšu, uz to, kas ir pareizs.”

Konfūcijs

Gandijs arī pielietoja ticības principu un tādējādi iedēstīja ticību 200 miljoniem cilvēku. Parasti cilvēkus aprobežo paša prāts un tajā esošās bailes un šaubas.

Tu neiegūsti kaut ko par neko, tas ir prasīto pūliņu, neatlaidības un ticības dēļ. 

Var arī rasties doma, ka pietiek tikai ar ticību, neatlaidību, u.c., taču pirms pārvērtīsi alkas monetārā ekvivalentā, Tev būs nepieciešamas specializētas zināšanas.

Veidi, kur iegūt informāciju:

 1. Paša pieredze.
 2. Pieredze un izglītība, ko iegūstat no citiem.
 3. Universitāte.
 4. Grāmatu lasīšana.
 5. Apmācību kursi.

Ceļš uz panākumiem ir nepārtraukta tiekšanās pēc zināšanām.

Kad tās iegūtas, jāveido plāns, mērķis un vienkārši jārīkojas. 

Kāpēc daudzi tomēr nesasniedz cerēto?

Neizlēmība ir galvenais trūkums un neveiksmju iemesls. Lēmumus vajag pieņemt ātri, bet mainīt lēnām. Ja ietekmējaties no citu viedokļiem pirms pieņemat lēmumu, tad nekļūsiet bagāts. 

Neizlēmība – ļaut citiem domāt Tavā vietā.

Kā nākamais iemesls, kāpēc cilvēki nesasniedz mērķus ir NEATLAIDĪBAS TRŪKUMS. Neatlaidību var attīstīt, noformulējot skaidru mērķi un izstrādājot plānu, kas tiks realizēts nepārtrauktā darbībā.

Jāaizver prāts visām negatīvajām domām un apkārtējai ietekmei. Vairums cilvēku ietekmējas no radinieku, draugu kritikas, jo tie parasti ļoti uztraucās par tevi un negrib, lai tu kļūdītos.

Radinieki ir vieni no taviem lielākajiem kritiķiem un šaubu raisītājiem!

Sāc karjeru nevis no pirmā pakāpiena, bet otrā vai trešā!

Pastāv arī uzskats, ka Tev vienmēr jāsāk ar pašu sliktāko darbu un tad gadiem jāvirzās pa karjeras kāpnēm, taču kāpēc gan nepamēģināt sākt savu darbavietu 1 vai 2 soļus augstāk nekā paredzēts, lai rastos ieradums kāpt uz augšu un atrastos vidē, kur Tevi var redzēt. Bagātība nav smaga darba rezultāts. Tā rodas kā atbilde uz prasībām, kas balstītas uz konkrētu principu izmantošanu, nevis veiksmes dēļ.

Visi vēlas būt bagāti, tikai dažam ir konkrēts plāns  un dedzīgas alkas to sasniegt.

MĪLESTĪBAS IETEKME UZ PRĀTU

Idejas, ko veidojam no pieredzes, citreiz var nebūt tik labas, kā tās, kas nāk no radošuma. Stimulē prātu tā, lai tas darbotos virs vidējā. Izmanto vienu no desmit stimuliem. 

Īsta mīlestība var stimulēt darbošanos, tikai nevar to pastumt malā, kad nauda pārņem prātu. 

Seksuālā enerģija ir ģēniju radošā enerģija. Seksuālo dziņu var apmierināt ar fizisku kontaktu, taču pārmērīga seksualitāte var sagraut cilvēka gribu un prātu.

Mīlestības atmiņas nekad neizgaro, tās var ik pa laikam atcerēties, lai tiktu galā ar grūtībām. Mīlestība – garīga, sekss-fizisks, cilvēki sajauc vienu ar otru. Mīlestība, sekss, romantika ir stūrakmeņi ģēniju panākumiem un veiksmīgai laulībai. 

POZITĪVAIS UN NEGATĪVAIS

Domas, ko radījis pats prāts, iesakņojas zemapziņā. Vislabāk zemapziņa tās uztver caur emocijām un jūtām. To visu var sadalīt divās daļās – pozitīvais un negatīvais.

Pozitīvās emocijas: 

1. Alkas. 
2. Ticība. 
3. Mīlestība.
4. Sekss. 
5. Entuziasms. 
6. Romantika. 
7. Cerība.

Negatīvās emocijas: 

1. Bailes. 
2. Greizsirdība. 
3. Naids.
4. Atriebība. 
5. Alkatība.
6. Dusmas. 
7. Aizspriedumi.

Prātā nevar būt abas, vienas jāsamazina, otrām jādominē. Domu impulsi sāk pārvērsties materiāli, neņemot vērā, kāda ir doma – pozitīva vai negatīva. Visām domām ir tāda tendence, tāpēc kontrolē tās.

Ticība vai bailes – viss ir tavās rokās

Sešas galvenās cilvēku bailes no: 

 1. Nabadzības.
 2. Kritikas.
 3. Slimības.
 4. Mīlestības zaudēšanas.
 5. Novecošanas.
 6. Nāves.

Katrs pieņemtais dzīves lēmums ir tava atbildība. Bailes nogalina visu, papildus, ja nav mērķa vai plāna, tas arī nogalina visu.

Bailes no nabadzības. Nauda ir un būs svarīgs faktors ikviena dzīvē. Liela daļa arī iestrēgst “vāveres ritenī”, kas ir – strādāt fiziski smagu darbu no rīta līdz vakaram, lai tikai varētu nopelnīt. Tādā veidā cilvēki nogurst un vairs nespēj kāpt augstāk. Pieņemiet uz šo brīdi iztikt ar jebkādu turību!

Bailes no kritikas.Cilvēki mēģina attaisnot sevi ar kritiku kā upuri. Bailes no kritikas neļauj izpaust savu viedokli un rada vēlmi būt līdzīgam ctitiem. Kritika cilvēka sirdī iedēsta bailes vai aizvainojumu, tāpēc jāveido konstruktīvi ieteikumi. Pieņem lēmumu daudz neuztraukties par to, ko citi padomās!

Bailes no slimībām. Mēs baidāmies par to, kas varētu notikt. Domas par slimību arī piesaista to. Viens no slimību iemesliem arī ir vilšanās biznesā un mīlestībā. Mīlestība izārstē slimības. Savukārt, lai ārstētos, cilvēki izmēģina visādas dīvainības, teorijas, kavējas pie detaļām, eksperimentē bez profesionāļu ieteikumiem. Hipohondrija: ieradums runāt par slimībām, koncentrēties uz tām, gaidīt. Aizmirstiet par slimību simptomiem!

Bailes zaudēt mīlestību. Greizsirdība, vainu meklēšana otrā. Zinu, ka ir smagi zaudēt mīlestību, taču dzīve ir mainīga un nevajag baidīties no tā. Pieņemt, ka var iztikt bez mīlestības, ja tas ir nepieciešams.

Bailes no vecuma. Tās saistītas ar dažādām šī brīža situāciju izmaiņām. Parasti tendence samazināt darbošanās tempu, attaisnoties vecuma dēļ, iznīcināt iniciatīvas. Uztveriet vecumu kā svētību, kas nes līdzi gudrību, izpratni, paškontroli.

Bailes no nāves. Pieņemiet to un viss. Bieži saistās ar nabadzību. Parasti domā vairāk par nāvi nekā bauda esamību. Ārstē ar dedzīgām alkām pēc sasnieguma.Ārstēt bailes un raizes var ar ātru lēmumu pieņemšanu.Pieņemiet nāvi.

Baiļu galvenie simptomi: 

 1. Kautrība.
 2. Nekonfrontēšana.
 3. Vāja personība (neizlēmība, nespēja paust savu viedokli, jautājumu atlikšana).
 4. Mazvērtības kompleksi (sevis slavināšana, labāka iespaida atstāšana uz citiem, lielīšanās ar iedomātiem sasniegumiem).
 5. Izšķērdība: ieradums pirkt visu to pašu, kas ir citiem.
 6. Iniciatīvas trūkums: nespēja izmantot savu potenciālu.
 7. Ambīciju trūkums: slinkums. 
 8. Pašpārliecinātības trūkums: ieradums citus kritizēt aiz muguras, glaimošana citiem.

KOPSAVILKUMS

Nekas dzīvē nav raižu vērts. Citiem izteiktās negatīvās domas ietekmējas gan uz viņiem, gan arī Tevi pašu. Dzīves uzdevums – gūt panākumus. Lai to izdarītu jābūt laimīgam.

Izmet no savas dzīves cilvēkus, kas Tev laupa drosmi vai nomāc. Tev ir prāts un Tev tas ir jākontrolē! Vislabāk to darīt ar mērķi, kuram apakšā ir plāns.

Aizbildinājumi: NĒ, aizmirsti par tiem. Laiks! Ja vilcināsies, laiks noslaucīs Tavus kauliņus no spēles lauka!

Ja esam radniecīgi, satiksimies!

Emersons