Iedomājies situāciju: Tu esi nekustamo īpašumu aģents, pārdod nekustamo īpašumu un Tev 2x piedāvā KUKULI, lai pierunātu īpašnieku pārdot īpašumu lētāk, pie tam POLITIĶIS. Kā Tu rīkotos?

Šādi neiet cauri ar AVER, jo mēs esam lojāli īpašniekam un motivēti sniegt viņam maksimumu!

Situācija:

ĪPAŠUMS tiek pārdots par, piemēram, 40 000 EUR, kas ir adekvāta tirgus cena. Kvalitatīva piedāvājuma dēļ arī ir vairāki interesenti, kam patīk ĪPAŠUMS un gatavi iegādāties.

Darījuma gaitā tomēr beigās paliek tikai viens: Pēteris, kurš pēc profesijas ir POLITIĶIS. Pēteris kaulējās un piedāvā pirkt par 38 000 EUR, taču bez jebkādiem reāliem argumentiem. AVER pārdod dārgi, tāpēc loģiski uzsāku kaulēšanās procesu, pārrunas, un šeit arī sākās stāsta interesantākā daļa.

Pēteris nevēlējās ne par ko maksāt 40 000 EUR, jo “neredzēja” tik lielu vērtību šim īpašumam. Zemesgabalu bijām uzsākuši tirgot nesen, tāpēc īpašniekiem teicu, ka mierīgi varam atteikt šim Pēterim.

Momentā, kad teicu, ka nepārdosim par 38 000 EUR, pircējs izteica šādu piedāvājumu: Es Tev samaksāšu 500 EUR pēc darījuma, bet pierunā īpašniekus pārdot par 38 000 EUR. (Šajā momentā sapratu, ka Pēterim ir nopietna vēlme iegādāties īpašumu un, lai dabūtu maksimālo summu, man būs nedaudz “jāpaspēlē” viņa pusē, nevis ĪPAŠUMA īpašnieku pusē. Piekritu, ka varam runāt par šo un man jāsazinās ar īpašniekiem. )

Sazinoties ar īpašnieku, izstāstīju visu situāciju par kukuli, ko piedāvā Pēteris, kurš arī ir politiķis, un summu, ko varam iegūt beigās, un vienojāmies ar īpašnieku, ka es it kā “strādāšu” pircēja pusē, bet galvenais mērķis būs dabūt vēlamo summu par īpašumu.

Nākamajā dienā, sazinoties ar īpašnieku, izrādās, ka Pēteris jau mēģinājis zvanīt viņam pa taisno bez manas starpniecības un piedāvājis  39 000 EUR, tādējādi nu jau mēģinot čakarēt gan mani, gan īpašnieku.

Pēterim tika pateikts, ka īpašumu tomēr nepārdosim dēļ personīgiem iemesliem. Turpmākajā solī šis cilvēks pieļāva smagu kļūdu izstāstot, ka viņam ļoti vajadzīgs ĪPAŠUMS, jo tas ietekmē viņa paša īpašumu.

Nolēmām, ka prasīsim par īpašumu nevis 40 000 EUR, bet gan 43 000 EUR.

Izsakot šādu piedāvājumu, Pēterim (politiķis), viņš man vēlreiz piedāvāja kukuli (jau otro reizi!!!). “Piekritu” šim variantam un zvanīju īpašniekam vienoties par tālāko, jo darījuma summa nu jau būs 41 000 EUR + 500 EUR kukulis = 41 500 EUR, kas apmierināja ĪPAŠUMA īpašnieku.

Pēterim tomēr nebija apnicis čakarēt cilvēkus un zvanīja īpašniekiem vēlreiz un piedāvāja iegādāties par 41 000 EUR, uz ko viņi, protams, nepiekrita, jo zina, ka var dabūt 41 500 EUR, ja iesim manu variantu ar kukuļa daļu. Sarunas laikā abas puses novienojās par 41 500 EUR un “bez starpniekiem”, taču tā domāja tikai pircējs.

Beigu beigās Pēteris nenopirka īpašumu.

Tas, ko es gribu teikt, ir: Ja Pēteris nebūtu mēģinājis apčakarēt abas puses gan piedāvājot DIVAS REIZES kukuli, gan mēģinot apiet nekustamā īpašuma aģentu, tad pašā sākumā būtu ieguvis ĪPAŠUMU par 40 000 EUR.

AVER nepakļaujas nekādam spiedienam vai provokācijām un atbild par savu saukli: Darījumi, kuros uzvar pārdevējs!

Notikumā teikto noteikti NEVAR attiecināt uz visiem politiķiem.

*Stāstā izmantotie skaitļi nav īsti un visa privātā informācija par īpašumu un pircēju ir apslēpta.